Ahşap Stand

Ahşap stand, ürünlerin sahada uzun süre sağlıklı bir şekilde sergilenmesi için kullanılan doğa dostu, geri dönüşümlü ve dayanıklı standlardır. MDF, suntalam, kontraplak ve kereste formlarında kullanılabilir. Kesim, delme, yapıştırma, vidalama ve geçme sistemleri ile bir araya gelen standlar doğal görünümleri ile ön plana çıkmaktadır. Kurulu halde sevk edilebildikleri gibi özel geçme sistemleri ile demonte halde de satış noktasına ulaştırılabilir. Üretimleri seri üretime uygun değildir ve ağırlığı sebebi ile nakliye açısından dikkatle takip edilmesi gereken standlardır. 50 - 200 adet arası üretimler için tercih edilebilir.

Ahşap Stand Çeşitleri

Ahşap stand çeşitleri lake standlar, masif standlar ve lam standlar olarak gruplanabilir. Set üstü ve ayaklı raflı formlarında kullanımları yaygındır.
Lake standlar üretim yöntemi açısından çok zor fakat görünüm açısından son derece dikkat çekici standlardır. Özellikle hazır renk kartelalarında bulunmayan kurumsal renk tercihlerinde seçilebilirler. Görsel alanlar minimum seviyede tutulması maliyette önemli bir kalem olan lake boyanın premium görünümünü açısından önemlidir. Yaygın kullanım olarak logo ve sloganın kısmi yerleşimi söz konusudur.
Masif standlar, özellikle sağlık, doğalllık ve sürdürülebilirlik mesajlarının öncelikli olduğu projelerde seçilebilir. Organik mama ve çerez başta olmak üzere birçok ürün için üretilebilir. Direkt ahşap üzerine yapılan baskılarla bütünlük sağlanabilir.
Lam standlar hazır renk kartelaları bulunan yonga levhaların tasarıma uygun olarak bir araya getirilmesi ile üretilen standlardır. Görsel alanlarda folyo baskı kullanımı yaygındır. Maliyet ve üretim bakımından avantajlı olan ahşap stand türüdür.

Ahşap Stand İmalatı

Ahşap stand imalatı genel olarak CNC router ve ebatlama makinaları ile kesilen ahşap plakaların vida ve yapıştırma yöntemi ile bir araya getirilmesi şeklindedir. Malzemenin kesitleri renklerle uyumlu olan kenar bantlar ile kapatılır. Bölgesel kullanılan farklı malzemeleri ahşap ile bütünleştirmek tasarım açısından zenginlik katar.

Ahşap Stand Örnekleri

Ahşap stand örnekleri özellikle kozmetik, takı, ilaç ve doğal ürün satış noktalarında karşılaşabileceğiniz standlardır. Üretim açısından kalıp yapımına gerek duyulmadığından butik projelerde tercih sebebidir. Ayaklı, askılı ve set üstü stand formlarında kullanımları yaygındır.

Ahşap Stand Fiyatları

Ahşap stand fiyatları kullanılan malzeme, boyama yöntemi, nakliye ve işçiliklere göre farklılık göstermektedir. Nakliye bu maliyetlerde önemli bir kalemdir

Ahşap Stand
Ayaklı
Ahşap Stand
kod:AS01
Ahşap Stand
Ayaklı
Ahşap Stand
kod:AS02
Ahşap Stand
Ayaklı
Ahşap Stand
kod:AS03
Caykur Ahşap Stand
Ayaklı
Ahşap Stand
kod:AS04
Greyder Ahşap Stand
Ayaklı
Ahşap Stand
kod:AS06