Enjeksiyon Stand

Enjeksiyon stand, çelik kalıplar içine enjekte edilen plastiğin, o kalıbın şeklini alması sonucu ortaya çıkan standlardır. Dayanıklılık, kolay sevkiyat ve maliyet avantajları sebebi ile ürün teşhir standları alanında avantaj yaratan standlardır. Proje için enjeksiyon kalıpları sıfırdan üretiliyorsa sınırsız tasarım yapılabilir. Günlük hayatımızda kullandığımız plastik gereçlerin büyük bir kısmı enjeksiyon kalıp yöntemi ile üretilmektedir.

Enjeksiyon Stand Çeşitleri

Enjeksiyon stand çeşitleri firmamızda bulunan hazır kalıplara göre mandallı asalak stand, askılı enjeksiyon asalak stand, demonte raflı plastik enjeksiyon stand olarak üç grup altında incelenebilir. Özel projeler için enjeksiyon kalıplar yaptırılarak bu çeşitler arttırılabilir.

Mandallı asalak standlar ürünlerinizi sahada çok kolay bir şekilde sergilemenizi sağlar. Kullanılan plastik S kancalar sayesinde çok yer kaplamadan raf kenarları, reyon başları ve kasa direkleri gibi alanlarda kullanılırlar. Üzerinde bulunan 12 adet mandal ambalajında hazır asılma deliği bulunmayan ürünler için kullanılmaktadır. Demonte halde sevk edilen mandallı asalak standlar nakliyede avantaj yaratmaktadır. 9 cm x 9 cm görsel alınlık alanında istenilen mesajın verilmesi hedeflenmiştir.

Askılı enjeksiyon asalak standlar mandallı asalaklar ile benzer kullanım şekline sahiptir. Askıları ambalajında hazır askı deliği bulunan ürünler için tasarlanmış olup mandallı asalağa göre daha uygun maliyetli ürünlerdir. Stoklarımızda beyaz renkte sürekli bulunan bu standlarımız düşük adetteki stand ihtiyaçlarınız için uygun bir çözümdür.

Demonte raflı plastik enjeksiyon standlar belirli ölçülerdeki plastik raf tavalarının ara bağlantı boruları ile sabitlenerek oluşturduğu ayaklı yer standlarıdır. Alınlık kısmındaki görsel alanda istenilen mesaj verilebilir. Standın yan cephesine de uygulanabilen görsel ile dikkat çekici bir stand ortaya çıkarılabilir. Yan duvarlarda genel olarak forex plastik üzerine dijital baskı uygulaması yapılmaktadır. Maliyet açısından bu uygulama stand bütçesini arttırmaktadır. 4 raflı plastik stand uygulaması yaygın bir kullanım şekli olup 3 veya 5 raf olarak da üretim yapılabilir. Rafların yük taşıma kapasitesi oldukça fazladır. Özellikle içecek, motor yağı ve detarjan gibi ağır ürünler için iyi bir çözümdür.

Enjeksiyon Stand İmalatı

Enjeksiyon stand imalatı için plastik enjeksiyon kalıpları üretilmektedir. Oldukça maliyetli olan bu kalıplar yüksek adetlerdeki üretimler için uygundur. Üretim hızı, nakliye avantajı ve işçilik maliyetlerindeki düşüş ile kalıp maliyetleri mukayese edilerek karar verilmelidir. İstenilen tasarıma göre üretilen kalıp veya kalıplar plastik enjeksiyon makinesine bağlanır ve içlerine eritilmiş plastik enjekte edilir. Kalıbın şeklini alan plastik malzeme soğuduğunda istenilen ürüne bitmiş olarak ulaşılmaktadır. Kalıp maliyetlerinde belirleyici olan ürün ebadları ve kalıbın içinde çalışan hareketli parçalardır. Bu parçalar arttıkça kalıp maliyetleri de artmaktadır. Daha basit tasarımlara yönelmek bu noktada önemlidir. Enjeksiyon kalıpların üretimden sonraki revize işlemleri maliyetli ve zordur. Kalıp üretimi yapılmadan istenilen standın 3D yazıcıdan bir örneğinin alınması faydalı olacaktır.

Enjeksiyon Stand Örnekleri

Enjeksiyon stand örnekleri mandallı asalak stand, askılı asalak stand ve demonte raflı borulu stand kategorilerinde aşağıda sunulmuştur. Firmamız Design K düşük adetteki stand ihtiyaçları için mandallı asalak ve askılı asalak standları sürekli olarak stoklarında bulundurmaktadır. Amacımız ilk defa stand üretimi yaptıracak firmalarımızın bu deneyimini düşük adetlerde ve maliyetlerde yaşamalarına olanak sağlayarak zarar görmelerini engellemektir. Mandallı asalak standlarımız kırmızı renkte ve 50 adetlik kolilerde, askılı asalak standlarımız beyaz renkte ve 100 adetlik kolilerde stoklarımızda her zaman mevcuttur.

Enjeksiyon Stand Fiyatları

Enjeksiyon stand fiyatlarında en belirleyici unsur kullanılan kalıp maliyetidir. Kalıp maliyeti kalıbın ebadı ve detayı ile doğru orantılıdır. Hazır kalıbı bulunan standlardaki maliyetler diğer alternatiflere göre çok daha uygun seviyelerdedir. Talep edilen adetlere göre bu maliyetler değişkenlik göstermektedir.

enjeksiyon asalak
Askılı Asalak
Enjeksiyon Stand
kod:PSA24
enjeksiyon asalak

Mandallı Asalak
Enjeksiyon Stand
kod:PSA48
enjeksiyon raflı stand

45x35 4 Raflı
Enjeksiyon Stand
kod:PS33